Imorgon går vi över till September och man kan väl säga att det är början på hösten, skönt att augusti sista dag levererar en kanon fin dag. Så ljuvligt med sol och värmen. Att vi närmar oss den riktiga hösten och slutet på säsongen för glasverandan, ok kanske kan spendera september ut. Fast man vet att någon dag behöver den vinterbonas.
Så hittade jag allt som jag hade i tanken när jag inredde den i våras och överlevde pelargonerna som jag plockade upp något för sent från källaren. Ja, kan jag säga. Blå porslin fyndades under sommaren och sattes upp och om ni bläddrar ner så kan ni se vad som hände med pelargonera. |
Så himla fint på verandan! Tallrikshyllan med det blåvita porslinet är underbart.
SvaraRaderaHEI,Så vakkre bilder og god stemnig porselen og marblomster ,jeg har hevet meg ut i blogg verden igjen etter noen år og gug så jeg gleder meg ,klem Eli:)
SvaraRadera